سفارش تبلیغ
صبا

مطالب پر معنی

سخنان بزرگان + گنجینه تاثیرگذارترین جدید 95

    نظر

سخنان بزرگان + گنجینه تاثیرگذارترین جدید 95

مقدمه: فقط برای این که لذت ببرید، سخنان بزرگان و جملات عارفانه را نخوانید. هدف شما باید از مطالعه ی این گونه موارد باید این باشد که به آن ها عمل کنید و به اصطلاح آن ها را سرلوحه و راهنمای زندگی خویش قرار دهید. واقعیت این است که سخنان بزرگان زندگی ما را طراوت خاصی می دهند و باعث می شوند که ارتباط ما با خال و با مخلوق حفظ شده و به بهترین شکل تنظیم شود.

سخنان بزرگان چملات عارفانه

 

جملات عارفانه روح ما را نوازش می دهند و باعث می شوند که حقیقت جهان و نا پایداری آن را بهتر و بیشتر متوجه شویم و در زندگی بهره ی بیشتری ببریم.

چملات عارفانه سخنان بزرگان

سخنان بزرگان و جملات عارفانه

به حرف آن هایی که تو را دشمن خود می دانند، غافل نشو. آن ها اشتباه های تو را به خوبی می دانند و به رخ تو می کشند. از این فرصت استفاده کن و اشکالات خود را اصلاح کن. سخنان بزرگان

چملات عارفانه سخنان بزرگان

سخنان بزرگان و جملات عارفانه

شاد کردن قلبی با یک عمل، بهتر از هزاران از سر است که برای تضرع به خدا خم شود.

بزرگی و جلال، در فروتنی و شیرین بودن است. سخنان بزرگان

چملات عارفانه سخنان بزرگان

سخنان بزرگان و جملات عارفانه

وقتی سکوت می آید حتی یی فیر نیز برجای نمی ماند. کسی که به درون می نگرد، ناگهان نگاه کردن خویش را فراموش مى کند. دو نوع سکوت وجود دارد. اول: سکوتى که شما آن را در خود پرورش مى دهید، و دیگر سکوتى که خود مى آید. سکوت باید از درون شما بیاید و از بیرون به درون شما تحمیل نشود. و این پدیده اى کاملاً متفاوت از سکوتى است که خود ایجاد مى کنید.

افرادی که برای دعای باران به بالای تپه می روند، به کار خود ایمان ندارند. فقط آن هایی ایمان دارند که چتر خود را نیز به همراه می برند.

شاد باش! نه امروز، نه فردا، بلکه همواره شاد باش… (سخنان بزرگان)
بگذار آن قدر صدای شادی تو در شهر ها و برزن ها بپیچد تا آن هایی که بر سر رنجاندن و ناراحت کردن تو شرط بسته اند، ناراحت و رنجور شوند.

 

چملات عارفانه سخنان بزرگان

سخنان بزرگان و جملات عارفانه

قوانین شاد زیستن را بیاموز: (سخنان بزرگان)

*اگر یک چیزی را خیلی دوست داری پس آن را واقعا دوست داشته باش و از آن واقعا لذت ببر.

*اگر هم از چیزی بدت می آید و ان را دوست نداری، از آن دوری کن و زیاد خود را به زحمت نینداز. دو روزه ی دنیا ارزش این زحمت ها را ندارد. (جملات عارفانه)

*حال اگر چیزی را دوست نداری ولی شرایط به گونه ای است که نمی توانی از آن دوری کنی، دست به کار شو و شرایط موجود را تغییر بده.

 

 

چملات عارفانه سخنان بزرگان

چند تا از سخنان بزرگان در زمینه ی قضاوت

انجیل متی
اگر کسی از تو شکایتی کرد و خواست تو را به نزد قاضی ببرد با او صلح کن چرا که اگر این کار را قبل از رسیدن به قاضی نکنی باید در زندان بمانی و تا آخر خسارت را به شاکی بدهی. (جملات عارفانه)

انجیل متی
اگر یک نفر تو را به بازی تیراندازی دادگاه و قاضی ببرد تا پیراهن تو را از چنگت در بیاورد عبایت را نیز به وی ببخش.

انجیل متی
وقتی که به فردی صدفه ای می دهی و او را یاری می کنی حتی نگذار دست دیگرت از این عمل نیک تو آگاه شود و آن عمل نیک و کمک خود به دیگران را مخفی نگه دار و بگذار عمل نیک تو در نهان باقی بماند. پدر آسمانی که امور مخفی را می بیند تو را اجر می دهد.

چملات عارفانه سخنان بزرگان

چند تا دیگر از جملات عارفانه

حضرت محمد (ص)
وقتی که کار بدی انجام دادی از آن توبه کن و این توبه تو باید پنهانی باشد. برای گناه آشکار نیز توبه ی آشکار نیاز است.

حضرت محمد (ص)
آن فردی بازی اکشن که باید میان مسلمانان قضاوت و داوری کند، نباید صدایش را بر فردی از متهم ها بلند کند مگر این که این کار را برای هر دو انجام دهد و صدایش را بر هر دو بلند کند. (سخنان بزرگان)

حضرت علی (ع)
خدا بهترین قاضی بین بندگان می باشد.

چملات عارفانه سخنان بزرگان

سخنان بزرگان و جملات عارفانه

حضرت علی (ع)
اگر خداوند نزد کسی عقل و خرد را به ودیعه نهد، با همان حقیقت شریف روزی وی را نجات می دهد و از مشکل می رهاند.

حضرت علی (ع)
کسی که با فقه آشنا نباشد و شروع به تجارت بکند، خود را در معرض ربا قرار داده است.

مولوگ
آن چیزی که سرچشمه ی همه ی بدی هاست بازی فکری خود پول نیست، بلکه علاقه و عشق افراطی و جنون آمیز به آن ریشه بدی ها می باشد. (سخنان بزرگان)

چملات عارفانه سخنان بزرگان

سخنان بزرگان در جملات عارفانه

داوینچی، لئوناردو
عشق و علاقه ی وافر و زیاد هنگامی به وجود می آید، که آنچه را که بدان دل بسته اید هر چه بیشتر بشناسید و به آن آگاهی فراوان داشته باشید. (جملات عارفانه)

لئوبوسکالیا
بزرگ ترین سرمایه ی انسان زندگی و حیات وی می باشد، و بزرگترین گواه و سند این، عشق است. (سخنان بزرگان)

لئوبوسکالیا
آنچه باعث می شود عشق به وجود آید، احساس تنهایی انسان است. (جملات عارفانه)

آندره موروا
بسیاری از هیجان ها و خواهش های نفس انسان مانند عشق و علاقه، شهوت و میل حیوانی و خشم و غضب نمی توانند راهنما و رهبر خوبی برای انسان باشند و نمی توانند او را به هدف مقصود درست خود برسانند.

چملات عارفانه سخنان بزرگان

سخنان بزرگان و جملات عارفانه

آنتونی رابینز
انسان ها و تمام بشر، حیوانات و همه موجودات و مخلوقات را دوست داشته باش و به آن ها عاشقانه محبت کن. (جملات عارفانه)

آنتونی رابینز
همواره عاشق دیگران باشید بازی آشپزی و به آن ها عشق بورزید، آن ها را دوست داشته باشید، ببخشید و از اشتباه آنان بگذرید و کمی از خواهش های خود بگذرید و از آن ها برای دیگران مایه بگذارید. (همواره سعی نکنید خود را محور قرار دهید و فقط به فکر خود نباشید. آن هایی که دوست دارید نیز می خواهند از زندگی لذت ببرند.) (سخنان بزرگان)

بر آن چیز هایی که گذشته، چیز هایی که شکسته، چیز هایی که نتوانستی، و آن چه ریخته، حسرت نخور! این را بدان که اگر زندگی در این دنیای پر فراز و نشیب آسان بود، با گریه شروع نمی شد. (سخنان بزرگان جملات عارفانه)

اگر مردی هستی که می خوای همسرت، شریک زندگی ات، همچون فرشته ها بی نظیر و مثال زدنی باشد، باید برای او مکانی را همچون بهشت فراهم کنی.

چملات عارفانه سخنان بزرگان

سخنان بزرگان جملات عارفانه

تو برای این به دنیا نیامده ای که بدون دردسر زندگی کنی! آمده ای تا انگیزه داشته باشی و با انگیزه زندگی کنی و خودت را نبازی. سخنان بزرگان و جملات عارفانه

عکس هایی که زیبا هستند، در اتاقی تاریک و بدون نور ظاهر می شوند، هر گاه که در تاریکی و دشواری زندگی قرار گرفتید، بدانید که دنیای بزرگ، به زودی تصویری زیبا و جذاب را به شما نشان خواهد داد و شما را از تاریکی نجات خواهد داد. (جملات عارفانه)

هر گاه که دیدی هنوز تلخی ها و سختی های دیگران را تبدیل به شیرینی و آسانی می کنی، بدان که هنوز “زنده” هستی و درست نفس می کشی. (سخنان بزرگان)

تنها اشتباهی که در زندگی خویش مرتکب شدم این است که: اشتباهات خویش را تکرار کردم و از آن ها درس نگرفتم.

دوستان عزیز، توجه داشته باشید که در این صفحه سخنان بزرگان و جملات عارفانه نقل شده و به نام آنان ثبت شده است، اما دقیقا جملات آن ها نیست. منظور این است که در این مطالب دخل و تصرف هایی متناسب با کاربرد همان جا شده است تا مطالب رساتر و با بیان واضح تر برای شما بیان شوند. به هر حال سایت هوش پارسی امیدوار است که بتواند مطالب مفیدی را در اختیار شما قرار دهد. امیدواریم مطالب قرار داده شده در صفحات ما مثل عناوین مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد. این مطالب می تواند اوقات فراغت و بیکاری شما را پر کند.
منتظر به روز رسانی و آپدیت صفحه ی سخنان بزرگان و جملات عارفانه به صورت مرتب باشید. صفحه ی سخنان بزرگان و جملات عارفانه پایگاهی است برای اهل دل، پس هر چه می توانید بر روی این سخنان تفکر کنید و به سادگی از آن ها عبور نکنید. همان طور که می بینید به وعده وفا کردیم و صفحه ی سخنان بزرگان و جملات عارفانه را به طور مرتب آپدیت می کنیم.